Ağva’ya Nasıl Gidilir?

acquaverde

07 Aralık 2017

Yorum yapılmamış

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan Ağva, şehir merkezine 97 kilometre uzaklıkta şirin ve huzurlu bir tatil kasabası. İstabulluların kaçamak noktası olan Ağva’ya gelirken, yemyeşil ormanların içinden geçecek doğa ile yolculuk edeceksiniz. Karayollarının çalışmaları doğrultusunda ulaşımın rahat olduğu yöreye farklı alternatiflerle gelebilirsiniz.

Ağva’ya nasıl gidilir sorunuza pek çok farklı şekilde cevap verebiliriz. Ağva’ya gitmek için İstanbul kent merkezinden otobüslere ve minibüslere binebilir, taksi kiralayabilir, kendi aracınızı kullanabilirsiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda Ümraniye- Şile yolunu takip ederek 3 farklı alternatif yoldan Ağva’ya ulaşmanız mümkün. Çayırbaşı’ndan ayrılan iki yolla birlikte Şuayipli üzerinden ya da Teke yoluna saparak yöreye gelebilirsiniz. Yol genellikle otoban kalitesinde olduğu için rahat edeceksiniz.

Ağva otobüs firmaları; Harem’den hareket ediyor. Şile – Ağva otobüslerini kullanarak bölgeye gelebilirsiniz.

Ağva’da henüz havalimanı olmadığından uzak şehirlerden gelecekseniz Ankara ve İstanbul gibi illerimizin havalimanlarından yararlanabilirsiniz. Sabiha Gökçen bu anlamda daha avantajlıdır. 90 km uzaklıkta olan havalimanından 1 saatte Ağva’ya varabilir ve tatilinize başlarsınız.

İstanbul ve Ankara’dan Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Ağva’ya gitmek için 97 kilometrelik kısa bir yolculuğa çıkmanız gerekmektedir. Öncelikli olarak Şile tabelalarını takip edeceksiniz. Ardından sahil yolu ya da Çayırbaşı’nı takip edeceksiniz. Kabakoz, Akçakese yolunun devamında Şuayipli ile karşılaşacaksınız. İsaköy dönüşüne gelinince Ağva tabelaları yardımcı olacak. Ankara’dan Ağva’ya gitmek içinse E5 veya TEM’den Şile tabelalarını takip edebilirsiniz. Ağva’ya kadar virajlı yollardan geçeceksiniz. 404 km sonra tatil merkezine varacaksınız.

Eskişehir’den Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Eskişehir’den Ağva’ya nasıl gidilir diye merak edenler Ağva turları ve fotoğraf gezilerinden yararlanarak bölgeye daha ekonomik bir şekilde varabilirler. Kendi aracıyla gelecek olanlar E5 veya TEM’den Şile tabelalarını takip ederek sonrasında Ağva yönlendirmeleri ile bölgeye gelebilirler. Eskişehir Ağva arası 268 km’dir.

İzmir’den Ağva’ya Nasıl Gidilir?

İzmir – Ağva arası 515 km olduğu için İzmir’den Ağva’ya gelmek isteyen tatilcilerin İstanbul ve Ankara’ya düzenlenen uçak seferlerinden yararlanması daha sağlıklı olacaktır. Dileyen konuklar hava limanından araç kiralayarak Ağva’ya ulaşabilirler.

En Ekonomik Ağva Ulaşımı

Aslında Ağva’ya gelmenin en ekonomik yolu tur firmalarının ulaşım dahil seçeneklerinden yararlanmak. Tur satın aldığınızda hem direkt bölgeye ulaşmış oluyor hem de şık bir otele yerleşiyorsunuz. Direkt bölgeye ulaşacağınız bu uygulamalar ile taksilere, otobüs ve uçak firmalarına ekstra ücret ödememiş olacaksınız.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ara
konum